Reflexní masáže plosek nohou

Reflexní masáž chodidel je jednou z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. Metoda reflexní masáže chodidel vychází z poznatku, že všechna zakončení lidského těla vyúsťují do reflexních plošek, které odpovídají příslušným orgánům nebo oblastem těla. Reflexní plošky celého těla se nacházejí na šlépějích chodidel, takže chodidlo představuje zmenšený obraz lidského těla. Tlačením a třením bodů na chodidle lze velmi spolehlivě najít problémová místa na lidském těle, protože reflexní body na šlépějích chodidla při stisknutí reagují bolestivě a tak prozrazují postižené svaly, klouby nebo vnitřní orgány.

Z těchto důvodů se metoda reflexní masáže chodidel celkem spolehlivě dá využívat i při diagnostice dostačující zejména pro terapii. Reflexní terapií lze působení nasměrovat přesně na patřičný orgán. Tlakem na danou plochu nebo bod se přenáší signál na příslušný orgán. Účinek se dostavuje okamžitě, což má velký význam při bolestech nebo akutních problémech. Touto masáží lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, lze s ní zmírnit i odstranit bolesti zad a krční páteře, je možné ji použít u řady běžných a chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, stresu, také u autoimunitních onemocnění, se kterými si klasická medicína mnohdy neví rady – astmatu, artrózy nebo alergie. Masáž reflexních bodů vede ke zlepšení průtoku krve. Stimulace krve k lepšímu průtoku má obrovský význam, neboť krev umožňuje životní funkce, které jsou pro organismus velmi důležité: přenáší kyslík, hormony, enzymy a obranné protilátky a zároveň odpadní produkty, které jsou pak vylučovány s močí. Reflexní terapie je vhodná téměř pro každého. Je užitečná nejen při léčbě nemocí a problémů, ale i jako prevence. S pomocí reflexní terapie lze včas objevit zdravotní problémy a preventivně zasáhnout, než se rozvinou závažné příznaky.

Reakce na reflexní masáž bývá dvojí. Buď odcházíte plní elánu a energie nebo se budete cítit přesně opačně. I tato negativní reakce je však v pořádku. Znamená totiž, že se Vaše orgány „probudily ze spánku" a začaly se regenerovat. Nepříjemná reakce však netrvá dlouho, proto ji nepotlačujte. Po jejím odeznění se budete cítit mnohem „zdravěji".

Kontraindikace dočasné:

  • gangréna na dolních končetinách (např. u diabetiků, po omrzlinách)
  • akutní zánět žil a lymfatického systému (nebezpečí trombózy, případně rozšíření zánětlivého ložiska přes lymfatické cesty)
  • ekzémy a plísně na nohou (na místech takto postižených se nepracuje, v nejnutnějších případech přes ručník či bavlněné ponožky)
  • revmatické onemocnění v akutním stádiu lokalizované v oblasti nohou
  • velké myomy
  • velké žlučové či ledvinové kameny (nebezpečí koliky)
  • stavy, kdy je operativní zákrok nevyhnutelný (nebezpečí zkreslení obrazu nemoci)
Na masáž se prosím objednávejte telefonicky na čísle 777 963 993.

Kontakt

Provozní doba: Pondělí - pátek 7:00 - 18:00 Objednaní pouze po telefonu   777 963 993.
(Pokud se mi nemůžete dovolat, vyčkejte na telefonu a já se vám ozvu až nebudu pracovně vytížen.)

Kontaktujte mne

Chcete se objednat nebo máte jakýkoliv dotaz ohledně masírování? Neváhejte mne kontaktovat emailem, přes facebook nebo telefonicky.

Vojtěch Kvíz
Ženské domovy
Ostrovského 253/3
Praha 5 - Anděl
4. patro - číslo dveří: 4.081
Možnost parkování vedle budovy Polikliniky Smíchov
nebo v nedalekém Obchodním centru Nový Smíchov
.

Tel: (+420) 777 963 993

Číslo účtu: 2400756789/2010